İletişim

CATS hakkında soru ve sorunlarınız ile ilgili cats@iku.edu.tr adresine yazabilirsiniz.İKÜ CATS™

CATS (Computer Aided Training & Educational Services) İstanbul Kültür Üniversitesinin Sakai LMS (Learning Management System) uygulamasıdır. İstanbul Kültür Üniversitesi uzaktan eğitim programları ve örgün eğitim dersleri CATS platformu ile yürütülmektedir.

CATS Uygulamasının Temel Özellikleri

  • Yönetilebilir eğitim ve öğretim platformu oluşturması.
  • Kişiler arası sosyal iletişim ve network oluşturulması.
  • İçerik oluşturulup kullanılabilmesi.
  • Kullanıcılara özgür bir içerik yönetimi sağlanması,paylaşma imkanı vermesi.
  • Öğretimin interaktif bir şekilde yapılabilmesi.

CATS Kullanımı

Sağ üst köşede yer alan kullanıcı adı ve parola İKÜ UniPass bilgilerinizi girerek CATS e giriş yapabilirsiniz.
CATS Ders Yönetim Sistemi/Uzaktan Eğitim platformunu ilk defa kullanacaklar için, sol üst menüde Yardım Videoları yer almaktadır.

İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencileri ve personeli BST (Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Daire Başkanlığı) servislerine(CATS, İKÜ e-posta, Laboratuvar PC’leri... vb. ) İKÜ UniPass kullanıcı adı ve parolası ile erişim sağlar.

İKÜ UniPass

BST servisleri (CATS, İKÜ e-posta, Laboratuvar PC’leri.. vb.) için:
Öğrenciler İKÜ UniPass kullanıcı bilgilerini BST Destek linkinde Videolu Yardım başlığı altında yer alan yardım videosunu takip ederek edinebilir.

İKÜ UniPass kullanıcı bilgileri problemleri ile ilgili, tüm yerleşkelerdeki bilgi işlem merkezlerinden, destek@iku.edu.tr adresine e-posta göndererek ya da 212 498 44 44 numaralı telefondan destek alabilirsiniz.

Duyuru ve Etkinlikler

  • Atatürk İlkeleri Ve İnkılap Tarihi ve Türkçe dersleri 2013-14 Akademik yılından başlayarak CATS platformu üzerinden uzaktan öğretim olarak verilecektir. Örgün eğitim öğrencilerine uzaktan öğretimle verilecek derslerin uygulama esasları için tıklayınız.

  • 2012-13 Akademik Yılı İşletme Uzaktan Eğitim Programı(e-MBA) CATS'te başladı. İşletme Uzaktan Eğitim Programı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız