İletişim

CATS hakkında soru ve sorunlarınız ile ilgili cats@iku.edu.tr adresine yazabilirsiniz.İKÜ CATS™

CATS (Computer Aided Training & Educational Services) İstanbul Kültür Üniversitesinin Sakai LMS (Learning Management System) uygulamasıdır. İstanbul Kültür Üniversitesi uzaktan eğitim programları ve örgün eğitim dersleri CATS platformu ile yürütülmektedir.

CATS Uygulamasının Temel Özellikleri

 • Yönetilebilir eğitim ve öğretim platformu oluşturması.
 • Kişiler arası sosyal iletişim ve network oluşturulması.
 • İçerik oluşturulup kullanılabilmesi.
 • Kullanıcılara özgür bir içerik yönetimi sağlanması,paylaşma imkanı vermesi.
 • Öğretimin interaktif bir şekilde yapılabilmesi.

CATS Kullanımı

Sağ üst köşede yer alan kullanıcı adı ve parola İKÜ UniPass bilgilerinizi girerek CATS e giriş yapabilirsiniz.
CATS Ders Yönetim Sistemi/Uzaktan Eğitim platformunu ilk defa kullanacaklar için, sol üst menüde Yardım Videoları yer almaktadır.

İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencileri ve personeli BST (Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Daire Başkanlığı) servislerine(CATS, İKÜ e-posta, Laboratuvar PC’leri... vb. ) İKÜ UniPass kullanıcı adı ve parolası ile erişim sağlar.

İKÜ UniPass

İKÜ UniPass kullanıcı bilgileri problemleri ile ilgili, tüm yerleşkelerdeki bilgi işlem merkezlerinden, destek@iku.edu.tr adresine e-posta göndererek ya da 212 498 44 44 numaralı telefondan destek alabilirsiniz.

Duyuru ve Etkinlikler

 • CATS-ORION entegrasyonu hayata geçti, Güz 2014 dersleri CATS`te açıldı!

  CATS-ORION otomasyonu ile birlikte Güz 2014 akademik yarıyılında ORION sisteminde açılan dersler, şubeler ve kayıtlı öğrenciler otomatik olarak CATS platformunda açılmıştır. Derslere kayıtlı öğrenci listelerinin güncellemeleri, ders ekleme, ders bırakmalar otomatik olarak gerçekleştirilecektir. Bu derslerin içeriklerinin nasıl güncelleyeceğini ve öğrencilerin erişimine nasıl açacağı anlatan video'yu izlemek için tıklayınız.

  For English QuickStart Guide click here

 • Atatürk İlkeleri Ve İnkılap Tarihi ve Türkçe dersleri 2014-15 Akademik yılında CATS platformu üzerinden uzaktan öğretim olarak verilecektir. Örgün eğitim öğrencilerine uzaktan öğretimle verilecek derslerin uygulama esasları için tıklayınız.

 • İşletme Uzaktan Eğitim Programı(e-MBA) ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız