İletişim

CATS hakkında soru ve sorunlarınız ile ilgili cats@iku.edu.tr adresine yazabilirsiniz.İKÜ CATS™

CATS (Computer Aided Training & Educational Services) İstanbul Kültür Üniversitesinin Sakai LMS (Learning Management System) uygulamasıdır. İstanbul Kültür Üniversitesi uzaktan eğitim programları ve örgün eğitim dersleri CATS platformu ile yürütülmektedir.

CATS Uygulamasının Temel Özellikleri

  • Yönetilebilir eğitim ve öğretim platformu oluşturması.
  • Kişiler arası sosyal iletişim ve network oluşturulması.
  • İçerik oluşturulup kullanılabilmesi.
  • Kullanıcılara özgür bir içerik yönetimi sağlanması,paylaşma imkanı vermesi.
  • Öğretimin interaktif bir şekilde yapılabilmesi.

CATS Kullanımı

Sağ üst köşede yer alan kullanıcı adı ve parola İKÜ UniPass bilgilerinizi girerek CATS e giriş yapabilirsiniz.
CATS Ders Yönetim Sistemi/Uzaktan Eğitim platformunu ilk defa kullanacaklar için, sol üst menüde Yardım Videoları yer almaktadır.

İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencileri ve personeli BST (Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Daire Başkanlığı) servislerine(CATS, İKÜ e-posta, Laboratuvar PC’leri... vb. ) İKÜ UniPass kullanıcı adı ve parolası ile erişim sağlar.

İKÜ UniPass

İKÜ UniPass kullanıcı bilgileri problemleri ile ilgili, tüm yerleşkelerdeki bilgi işlem merkezlerinden, destek@iku.edu.tr adresine e-posta göndererek ya da 212 498 44 44 numaralı telefondan destek alabilirsiniz.

Duyuru ve Etkinlikler

  • Atatürk İlkeleri Ve İnkılap Tarihi ve Türkçe dersleri 2014-15 Akademik yılında CATS platformu üzerinden uzaktan öğretim olarak verilecektir. Örgün eğitim öğrencilerine uzaktan öğretimle verilecek derslerin uygulama esasları için tıklayınız.

  • İşletme Uzaktan Eğitim Programı(e-MBA) ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız